Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej Calisia 2013 zakończony

Dwudniowe zmagania w XV Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Calisia dobiegły końca. Najlepszymi w grupie A okazali się: Piotr Majas, Jędrzej Adamczewski i Patryk Ziąbek. W grupie B: Michał Grzegorski, Jakub Zachara i Krzysztof Markiewicz. Najlepszymi dziewczynkami Anna Sokołowska (grupa A) oraz Natalia Kubczak (grupa B).

Turniej dał możliwość wypełnienia wyższych kategorii. Normy uzyskano tylko w grupie B. Warto nadmienić, że III kategoriami będą mogą się pochwalić: Michał Grzegorski, Jakub Zachara i Natalia Kubczak. Pełen wykaz norm na wyższe kategorie szachowe.

Turniej był doskonałym przetarciem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski Juniorów, które już za tydzień odbędą się w Żerkowie. Wielu zawodników dobrze zrobiło przypomnienie sobie jak gra się dłuższe partie. W Żerkowie czeka nas jeszcze dłuższe tempo gry, aż 90 minut na jednego zawodnika!

Turniej Calisia został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Kalisza. Wpisał się również w tegoroczne obchody Dni Miasta Kalisza. Na rozpoczęciu i zakończeniu obecny był Mieczysław Marciniak – zastępca naczelnika Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki. Organizatorem zawodów klub szachowy KTS-W Kalisz.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 9, 2013, 20:42

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy