PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej Feryjny zakończony

65 zawodników wzięło udział w Feryjnym Turnieju Szachowym dla Juniorów w Kaliszu. Dla naszych zawodników był to również sprawdzian przed Drużynowymi Mistrzostwami Wielkopolski, które rozegramy już w miesiącu lutym. Dla wszystkich zawodników możliwość rywalizacji oraz szansa na podniesienie swoich szachowych kategorii.

Grupa „C” (ranking 1000-1200) swoje zmagania zakończyła już w sobotę. Startowało 14 zawodników, grano 30 minutowym tempem do namysłu. Zwycięzcą grupy został Filip Matłoka (KTS-W Kalisz)  drugie miejsce Paweł Skwiot (Szkoła szachowa SzachMistrz), trzeci był Jan Kobyłka (Szkoła szachowa SzachMistrz). Warto podkreślić wysokie VI miejsce Zuzanny Jędrzejewskiej (rocznik 2007), która dzielnie walczyła ze starszymi zawodnikami.

Grupa „A” (26 zawodników) i „B” (25 zawodników) zagrała tempem 60 minut, co umożliwiało zdobycie odpowiednio II i III kategorii szachowej. W grupie „A” zwyciężył Bartosz Wolniaczyk (UKS Piątka Wieluń), drugi był Tomasz Bażant (KTS-W Kalisz), a trzeci Hubert Makielak (UKS Piątka Wieluń).

W grupie „B” najlepsza była Natalia Kędzia (UKS Piątka Wieluń), przed Filipem Klibrem (KTS-W Kalisz) oraz Gabrysią Pieczewską (OTSz Ostrów Wlkp.).

Normy na wyższe kategorie uzyskali (warunkiem uzyskania jest przynależność do klubu):

  • Natalia Kędzia (UKS Piątka Wieluń) – II kategoria
  •  Maksym Miazek (LKS Szach-Centrum Łódź) – III
  • Paweł Piekielny (KTS-W Kalisz) – III
  • Filip Kliber (KTS-W Kalisz) – III
  • Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz) – IV
  • Paweł Skwiot (Szkoła szachowa SzachMistrz) – V
  • Jan Kobyłka (Szkoła szachowa SzachMistrz) – V
  • Dawid Błaszczyk (Szkoła szachowa SzachMistrz) – V
  • Krzysztof Szmaja (KTS-W Kalisz) – V

Przy organizacji turnieju byliśmy w „sytuacji podbramkowej”, gdyż zgłosiło się aż 85 zawodników, takiej ilości zawodników nie byliśmy w stanie przyjąć w siedzibie naszego klubu przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Szukaliśmy innej, większej sali. Nieocenioną pomoc zaoferował Pan Artur Wroczyński, który wykonał dziesiątki telefonów w tej sprawie. Pukaliśmy do drzwi wielu instytucji. W końcu się udało …

Wielkie podziękowania dla Pani Izabeli Kotkowskiej (dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu), która w ostatniej chwili nam pomogła i wynajęła salę gimnastyczną w celu rozegrania zawodów. Dziękuję również  Malwinie Olenderek (sędzia rundowy). Adamowi Wojcieszakowi oraz wszystkich dzieciom i rodzicom, którzy pomogli nam posprzątać salę po zakończeniu zawodów. Podziękowania Karinie Zacharze za rewelacyjne zdjęcia oraz Tadeuszowi Żychlewiczowi (Firma Junior) za okazałe puchary i dyplomy.

Maciej Sroczyński
Styczeń 27, 2013, 23:02

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy