PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej FIDE w Koninie. Spore zyski rankingowe kaliszan.


konin

Zdjęcie z facebooka UKS Smecz Konin

Bardzo dobrze spisali się nasi juniorzy w Turnieju Masters FIDE. Do pełni szczęścia brakło ostatniej rundy. Szymon Skurniak i Tymon Ochędzan walczyli o normy kandydackie!. Mając jedne z ostatnich numerów startowych pokonali wielu wyżej notowanych rywali. Ostatecznie najwyższe 12 miejsce zajął Tymon (+93 ELO), 14 miejsce wywalczył Szymon Skurniak (+62 ELO), 21 miejsce Oskar Dixa (+55). Zwyciężył Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin), przed Radosławem Psykiem (KS Piątka Skierniewice) i Kamilem Szadkowski (UKS Smecz Konin)

W grupie do rankingu 1800 11 miejsce zajął Paweł Piekielny (+29 ELO), 14 miejsce Dorian Grala (+40 ELO), 33 miejsce Ewa Barwińska (-5 ELO). Najlepszym w grupie był Dawid Romański (LKS Chrobry Gniezno).

Zuzia Jędrzejewska była blisko końcowego sukcesu w grupie do rankingu 1600. Pomimo, że rywalizowała z dorosłymi to do 6 rundy zajmowała 2 miejsce. Porażka w ostatniej rundzie zepchnęła Zuzię na 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Zuzia była najlepszą dziewczynką do lat 9. Julia Skurniak zajęła 39 miejsce.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 17, 2016, 17:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy