Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej Noworoczny w Ostrowie Wielkopolskim

turniej_noworoczny

Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.) zwyciężył w Noworocznym Turnieju Szachowym w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce na podium zajęli również Paweł Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.) i Maciej Sroczyński (KTS Kalisz). Kolejne miejsca zajęli Eugeniusz Murawski (UKS Skoczek Milicz), Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.) i Jakub Rosik (OTSz Ostrów Wlkp.).

KTS Kalisz reprezentowali również: Patryk Ziąbek (7 miejsce), Szymon Skurniak (9 miejsce) i Julia Skurniak (28 miejsce).

Dodatkowe klasyfikacje:

  • najlepsza kobieta: Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
  • najlepszy junior do lat 10 Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)
  • najlepszy junior do lat 14 Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
  • najlepszy junior do lat 18 Karol Grzesiek (OTSz Ostrów Wlkp.)
  • najlepszy zawodnik do 1800 PZSZACH Stanisław Pabiszczak (Ostrów Wlkp.)
Maciej Sroczyński
Styczeń 6, 2016, 16:18

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy