PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej Noworoczny w SP 14 Kalisz

SP 14 Kalisz w ostatnim czasie jest najbardziej aktywną szkołą w Kaliszu jeżeli chodzi o szachy. Na szkolnej świetlicy stałym obrazkiem jest rozgrywanie szachowych pojedynków pomiędzy uczniami. Na ostatnich Szkolnych Drużynowych Mistrzostwach Kalisza SP 14 Kalisz zajęła III miejsce. W „Czternastce” prowadzone są również zajęcia szachowe, które obsługuje Szkoła szachowa SzachMistrz. W listopadzie zorganizowaliśmy Mistrzostwa Szkoły w szachach. Pomysł ten spodobał się Dyrekcji i ponownie zorganizowano 7 stycznia szachowe zmagania dla uczniów SP 14 Kalisz, tym razem Turniej Noworoczny. Wszystkie sprawy organizacyjny wziął na swoje barki – Pan Artur Wroczyński, który dopilnował o odpowiednie trofea i słodki poczęstunek dla wszystkich zawodników. Ufundowano po trzy puchary dla chłopców i dziewczynek. Dodatkową atrakcją był mecz pomiędzy najlepszą dziewczynką i chłopcem turnieju o miano Najlepszego Zawodnika Szkoły SP 14 Kalisz. Kto wygrał? … przeczytaj relacje z turnieju …

Powitaniem uczestników turnieju oraz gości przez Panią Dyrektor Dagmarę Zimoch oraz przewodniczącego Rady Rodziców Pana Romana Szychowskiego rozpoczęto I Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu.

Udział w turnieju wzięło 27 zawodników, uczniów tejże szkoły. Turniej sędziowała Pani Malwina Olenderek, która reprezentowała Szkołę szachową SzachMistrz. Dzieci rywalizowały o Puchar dla Najlepszego Szachisty Szkoły SP 14 oraz o puchary w kategoriach: dziewcząt i chłopców. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze.

Puchar Dyrektora Szkoły zdobył Kasper Wroczyński. Walczył on w zaciętym boju z najlepszą zawodniczką Aleksandrą Kubasik

W kategorii dziewcząt:
Aleksandra Kubasik – I miejsce
Marysia Wróblewska – II miejsce
Natalia Sikora €“ – III miejsce

W kategorii chłopców:
Kasper Wroczyński – I miejsce
Tymoteusz Wroczyński – II miejsce
Michał Grzegorski – III miejsce

Puchar otrzymał też Jakub Jędrzejczak jako najmłodszy uczestnik. Pani Dyrektor i Rada Rodziców nie zapomnieli o żadnym z młodych szachistów. Każdy z nich otrzymał słodki upominek i dyplom uczestnictwa. Sprawozdawcą turnieju był Szymon Fojt.

Mamy nadzieję, iż turniej szachowy wpisze się do tradycji naszej szkoły.

Organizatorzy Turnieju
Szkoła Podstawowa nr.14 w Kaliszu – Dyrektor Dagmara Zimoch
Kaliskie Towarzystwo Szachowo-Warcabowe w Kaliszu – Prezes Adam Wojcieszak
Szkoła Szachowa Szach Mistrz – Sędzia Turnieju Malwina Olenderek

Maciej Sroczyński
Styczeń 8, 2013, 22:05

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy