PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej o Puchar Wójta Gorzyce Wielkie – relacja

gorzyce_wielkie_szachy

Niemal czterdzieścioro szachistów wzięło udział w kolejnych zawodach w Gorzycach Wielkich. Turniejowy puchar powędrował do Piotra Dudzińskiego z Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego…

W sobotę, 15 sierpnia, w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Gorzycach Wielkich odbyła się IV edycja Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Do rywalizacji stanęło 37 szachistów. Większość zawodników przybyła z okolicznych miejscowości: Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Czekanowa, Pleszewa, Milicza, Odolanowa, Huty i Raczyc. Nie brakowało również miłośników królewskiej gry z dalszych zakątków naszego regionu: Opola, Kórnika oraz Konina. W turnieju wzięli udział również mieszkańcy Gorzyc Wielkich, reprezentujący miejscowy Gorzycki Klub Sportowy.

Rywalizacja przebiegła w duchu sportowej walki, pod czujnym okiem sędziego – Marcina Orzechowskiego z Nowych Skalmierzyc. Zwycięzcą Turnieju, po raz trzeci w czteroletniej historii, został Piotr Dudziński reprezentujący Ostrowskie Towarzystwo Szachowe. Kolejne, nagrodzone miejsca zajęli: Paweł Dudziński – OTSz Ostrów Wielkopolski, Oskar Włodarczyk – OTSz Ostrów Wielkopolski, Łukasz Michno – TS-R Hetman Konin, Jakub Pieczewski – Gorzycki Klub Sportowy, Tomasz Góreczny – UKS Rodło Opole. Na ósmym miejscu zameldował się Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)

Nagrodzono również zawodników w kategoriach: najlepsza zawodniczka – Jadwiga Pieczewska, najlepszy junior – Tomasz Góreczny, najlepszy Senior (+50) oraz najstarszy zawodnik – Jerzy Mirski, najmłodszy zawodnik – Wiktoria Dudzińska, najlepszy zawodnik z gminy Ostrów Wielkopolski – Jakub Pieczewski. Dodatkowo drobne upominki otrzymało 10 najmłodszych uczestników turnieju.

Organizacją Turnieju zajęli się zawodnicy Gorzyckiego Klubu Sportowego. Szczególe podziękowania należą się również dyrektor szkoły Lucynie Piaskowskiej za udostępnienie obiektu sportowego, w którym odbyły się zawody.

Źródło: gksgorzyce.pl

Maciej Sroczyński
Sierpień 20, 2015, 21:01

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy