PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachów ogrodowych podczas II ligi w Szczyrku

II Liga Juniorów trwa, jesteśmy na półmetku zawodów. Gramy ze zmiennym szczęściem. Po 6 rundach mamy 2 zwycięstwa, 3 remisy i 1 porażkę.

KTS-W Kalisz 3-3 GKSz Kornuty Gorlice

KTS-W Kalisz 3,5-2,5 UMKSz Na Pięterku Poznań

KTS-W Kalisz 2,5-3,5 MMKS Wieniawa Leszno

KTS-W Kalisz 3-3 MKSz Diagonalia Imielin

KTS-W Kalisz 3-3 LKS Chrobry Gniezno

KTS-W Kalisz 4-2 Odrodzenie Kożuchów

Organizatorzy dbają o uczestników mistrzostw. W planach symultana szachowa, turniej szachów szybkich i błyskawicznych. Rozegrano już turniej szachów … ogrodowych. Zabawa była przednia sam brałem w niej udział. Powyżej filmik z finału, w którym Maciej Klekowski z Częstochowy pokonał Dariusz Mikruta z Krakowa. Więcej plenerowych meczów oraz wywiad ze zwycięzcą turnieju w dalszej części newsa …


Jakub Żeberski 0-1 Dariusz Mikrót (półfinał)


Jakub Żeberski 1-0 Patryk Mrozowski (mecz o 3 miejsce)


Maciej Klekowski 1-0 Dariusz Mikrut (Finał – 2 partia)


Wywiad z Maciejem Klekowskim zwycięzcą turnieju szachów ogrodowych

Maciej Sroczyński
Lipiec 25, 2013, 19:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy