PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy na początku roku szkolnego. Zagramy w Galerii Tęcza – 8 września

Wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Czas wrócić do szkolnej rzeczywistości. Z tej okazji wraz z Galerią Tęczą w Kaliszu organizujemy turniej szachowy dla dzieci do lat 12. Zawody zostaną rozegrane 8 września o godzinie 11.00. Zapisy na turniej do 6 września. Potwierdzenie udziały w Galerii Tęcza 8 września do godziny 10.30.

Z uwagi na ograniczoną liczbę 60 grających musieliśmy wprowadzić pewne ograniczenia oraz warunki startu. W turnieju mogą brać udział przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych w Kaliszu oraz wszyscy uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz oraz zawodnicy KTS-W Kalisz spełniające kryteria wieku. Wpisowe do zawodów wynosi 5zł.

W Galerii Tęcza w Kaliszu graliśmy już w tym roku z okazji Dnia Dziecka. Z przyjemnością wrócimy tam ponownie. Tym razem na zwycięzców czekają puchary (za I, II, III miejsce do lat 9 i 12) dla najlepszych wejściówki do kina, dla wszystkich startujących upominki. Zapraszamy!

Maciej Sroczyński
Sierpień 28, 2013, 12:58

Jedna odpowiedź do “Turniej szachowy na początku roku szkolnego. Zagramy w Galerii Tęcza – 8 września”

  1. A.Milewski napisał(a):

    A ja znowu się nie załapałem :)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy