PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy o Puchar Wójta Kobyla Góra. Filip Janiszewski na podium w OPEN, Paweł Jędaszek najlepszy do lat 12

szachy_kobyla_gora

Ponad 50 zawodników wzięło udział w II Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Kobyla Góra…

Obie grupy rywalizowały 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika. Organizatorami zawodów byli Renata Pokusa oraz Maciej Janiszewski. Obsada sędziowska: Malwina i Maciej Sroczyńscy ze Szkoły szachowej SzachMistrz z Kalisza.

Najlepsi w grupie OPEN

1. Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)

2. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)

3. Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.)

4. Jakub Rosik (OTSz Ostrów Wlkp.)

5. Paweł Sitek (UKS Pogoń Oleśnica)

6. Kacper Goliński (KSz Orły Pleszew)

Najlepsza zawodniczka turnieju – Marta Wolska (MUKS Śródmieście Wrocław)

Najlepsza juniorka do lat 18 – Patrycja Kowalewska (OTSz Ostrów Wlkp.)

Najlepsi juniorzy do lat 18

  • 1. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)
  • 2. Kacper Goliński (KSz Orły Pleszew)
  • 3. Krzysztof Markiewicz (KSz Orły Pleszew)

filip janiszewski

13533046_1727443620840805_9077043036853355428_n

1. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)
3. Krzysztof Szymczak (OTSz Ostrów Wlkp.)

Najlepsza juniorka – Patrycja Golińska (KSz Orły Pleszew)

W turnieju, oprócz wymienionych grali jeszcze następujący zawodnicy KTS Kalisz: Jacek Wegner, Zuzanna Jędrzejewska, Michał Wegner, Michał Jędraszek i Oliwia Jarczewska.

Maciej Sroczyński
Lipiec 3, 2016, 18:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy