PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy przy Baszcie w Ostrzeszowie

29 czerwca rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Ostrzeszowa w szachach szybkich. Turniej odbył się w ramach Dni Miasta Ostrzeszowa. Organizatorem zawodów była sekcja szachowa przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury.

Startowało 87 zawodników. Grupę OPEN wygrał Paweł Dudziński (OTSz Ostrów Wielkopolski) przed Patrykiem Ziąbkiem (KTS-W Kalisz) oraz Oskarem Włodarczykiem (OTSz).

Najlepszymi w grupie do lat 12: Oskar Dixa, Bartosz Matuszewski (oboje KTS-W kalisz) i Nikodem Pabiszczak (Ostrów Wielkopolski). W kategorii do lat 9 najlepszymi okazali się: Szymon Skurniak, Jakub Zachara i Tymon Ochędzan (wszyscy KTS-W Kalisz).

Uważam, że ostrzeszowskie mistrzostwa  mogą znakomicie wkomponować się w kalendarz wielkopolskich turniejów szachowych. Wszystko za sprawą miejsca rozgrywek. Przeprowadzenie mistrzostw na świeżym powietrzu, przy zabytkowej Baszcie nadało turniejowi urokliwego, niepowtarzalnego klimatu. Zapewniono też atrakcyjne nagrody książkowe, puchary oraz statuetki. Sponsorami turnieju było Miasto Ostrzeszów, Startostwo Ostrzeszowskie, OCK Ostrzeszów oraz sklep Pegaz Bis z Ostrzeszowa. Z pewnością turniej nie doszedłby do skutku gdyby nie zaangażowanie i entuzjastyczne nastawienie Macieja Janiszewskiego, który zadbał o każdy szczegół zawodów. Gratulacje Maciej za świetne mistrzostwa! Pamiętam, że ostatni turniej szachowy grałem w Ostrzeszowie około 15 lat temu, przez ten czas nie było podobnych inicjatyw.

Sprzęt szachowy zapewniła Szkoła szachowa SzachMistrz. Sędziowali Malwina Olenderek, Maciej Sroczyński oraz Adam Wojcieszak.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 30, 2013, 14:44

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy