PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy w Wieluniu – 16.IX.2012

W imieniu organizatorów zapraszam do Wielunia na XI Szachowy Turniej „Pamięci Września”. Turniej odbędzie się 16 września 2012r. Grany będzie w dwóch grupach OPEN oraz Młodych Talentów do lat 8 (ur. 2004 i młodsi). Wszyscy zawodnicy, którzy nie wybierają się na Makroregion do Żerkowa mogą skorzystać z oferty organizatora. Szczegóły w „czytaj więcej”.

XI Szachowy Turniej „Pamięci Września” 16 września – Wieluń

Patronat:
Andrzej Stępień – Starosta Wieluński
Krzysztof Owczarek – Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu

1. Cele turnieju:
– popularyzacja sportu szachowego,
– integracja środowisk szachowych województwa łódzkiego oraz ościennych w stosunku do Wielunia ośrodków szachowych z innych województw,
– umożliwienie podjęcia szachowej rywalizacji przez miłośników królewskiej gry.

2. Organizatorzy:
Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Wieluńskie Towarzystwo Szachowe ,,MAT”,
UKS Piątka Wieluń,
Instytucje wspomagające: Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego,
LKS „Park” Starzenice.

3. Termin: 16 września 2012 r. (w godzinach 9.30 – 17.00)

4. Miejsce: Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, ul. Traugutta 12

5. Warunki uczestnictwa: w turnieju mogą brać udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Wpisowe wynosi – 20 zł – dla dzieci i młodzieży szkolnej, – 30 zł-dla dorosłych. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają posiłek obiadowy. Wpisowe pobierane będzie przed rozpoczęciem turnieju. Wpłata wpisowego jest warunkiem uczestnictwa w turnieju.

Uwaga!
Zgłoszenie po terminie wyznaczonym w komunikacie skutkuje wzrostem wysokości wpisowego o 10 zł od osoby.

6. Zgłoszenia do turnieju: telefonicznie: sms pod nr 0-606657793 przyjmuje p. Waldemar Wolniaczyk – koordynator organizacji turnieju,za pośrednictwem formularza zgłoszeń zamieszczonego na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje.., e-mailem: na adreswejszach@wp.pl lub wwolniaczyk@gmail.com
w terminie do 13 września do godz. 20.00.
Zgłoszenie winno zawierać: imię i nazwisko, kategorię, ranking, datę urodzenia, reprezentowaną placówkę – klub lub miejscowość.
Organizator dopuszcza udział zawodników zapisanych w dniu rozpoczynania turnieju tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc od drugiej rundy.

7. System rozgrywek: szwajcarski, kojarzenie komputerowe, 9 rund, 15 min. na zawodnika.

8. Sędzia główny: p. Michał Wejsig – sędzia klasy FIDE

9. Grupy turniejowe:
gr. A – open – z wyodrębnieniem czterech męskich i trzech żeńskich grup nagrodowych
gr. B – młodych talentów do lat 8 (rocznik 2004 i młodsi) – z podziałem na dwie grupy nagrodowe: dziewczynki i chłopców.

10. Zasady ustalania kolejności końcowej : wg kryteriów -liczba zdobytych punktów, Buch.- śr. Buch.-poszerzony, progres, liczba zwycięstw.

11. Nagrody w turnieju:
Grupa ,,A open” – nagrody finansowe: I m. – 300 zł , II m. – 200 zł, III m. – 150 zł, IV m. – 100 zł, V m-50zł, VI m. – 50zł oraz 100 zł dla najlepszej kobiety poza pierwszą szóstką w grupie A. W przypadku wysokiej frekwencji (powyżej 120 os.) nagrody finansowe mogą ulec zwiększeniu.

Grupy nagrodowe:
C-11 juniorzy – do lat 11; C-14 juniorzy – lat 12-14; M – juniorzy lat 15-18 + seniorzy; S-60 – seniorzy ,,extra” – 60 lat i więcej;
D-11 juniorki – do lat 11; D-14 juniorki – lat: 12-14; K – juniorki lat: 15-18 + seniorki.
W każdej grupie nagrodowej puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrody finansowe nie są łączone z nagrodami rzeczowymi.
Grupa ,,B młodych talentów” – dwie grupy nagrodowe – dziewczęta( D-8)
i chłopcy (C-8), w każdej nagrody rzeczowe, puchary (statuetki) i dyplomy.

12. Uwaga porządkowa: za ubezpieczenie, przyjazd, odjazd i pobyt na turnieju dzieci i młodzieży niepełnoletniej odpowiadają opiekunowie i rodzice.
Zawodnicy pełnoletni robią to we własnym zakresie.

13. Regulamin gry: zgodnie z przepisami Kodeksu PZSzach.
Uwaga: Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 10 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.

14. Strona internetowa turnieju:
Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/

15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do interpretacji powyższego regulaminu!

Harmonogram organizacji turnieju:

13.09.2012 r. – do godz. 20.00 – przyjmowanie zgłoszeń

15.09.2012 r. – do godz. 9.40 – potwierdzenie obecności
Godz. 10.00 – I runda
Godz. 12.30 – 13.30 (14.00) – przerwa na posiłek
Godz. 16.30 – zakończenie turnieju

Maciej Sroczyński
Wrzesień 11, 2012, 10:37

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy