Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej szachowy z okazji 40 lecia JKSz-W w Pałacu Radolińskich w Jarocinie

Tagi:

pałac_radolińskich

W niezwykłej scenerii zapowiadają się zawody z okazji 40 lecia sekcji szachowej JKSz-W Jarocin. Miejscem gry będzie Pałac Radolińskich w Jarocinie. Zawody będą miały międzynarodową obsadę, w turnieju weźmie udział delegacja z partnerskiego niemieckiego miasta Schlüchtern. Turniej rozegrany zostanie 19 września przewiduje się minimum 7 rund. Obsługę sędziowską zapewnia Szkoła szachowa SzachMistrza z Kalisza. Szczegółowych informacji o turnieju udziela prezes JKSz-W Jarocin Paweł Witwicki (tel.
508-578-954).

NAGRODY gwarantowane:
– za 1. miejsce nagroda rzeczowa o wartości ok. 500 zł
– za 2. miejsce nagroda rzeczowa o wartości ok. 300 zł
– za 3. miejsce nagroda rzeczowa o wartości ok. 200 zł
– dla najlepszej zawodniczki – nagroda rzeczowa,
– dla najlepszego juniora (lub juniorki) – nagroda rzeczowa,
– nagroda niespodzianka wylosowana wśród wszystkich nie nagrodzonych w inny
sposób zawodników biorących udział w turnieju.
Fundusz nagród – ponad 1300 zł.
W przypadku pozyskania dodatkowych sponsorów liczba przyznanych nagród może
zostać zwiększona.

Maciej Sroczyński
Sierpień 20, 2015, 21:32

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy