PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turniej w SP 14 Kalisz z okazji Dnia Dziecka

Szkoła Podstawowa nr 14 po raz kolejny zorganizowała turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Tym razem graliśmy II Turniej Szachowy w SP 14 Kalisz z okazji Dnia Dziecka o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców – Romana Szychowskiego. Zawody otworzyła i zakończyła dyrektor szkoły SP 14 Kalisz Dagmara Zimoch. Organizatorem szachowych zmagań był Artur Wroczyński. Zawody sędziował Maciej Sroczyński.

Szachiści grali 5 rund 10 minutowych. Z rozdzieleniem końcowej klasyfikacji na klasy 0-3 oraz 4-6. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Maciej Kozłowski. Wystartowało 21 zawodników, najlepszymi okazali się:

Klasy 0-3
1. Jakub Gabrysiak
2. Gracjan Jankowski
3. Jakub Andrzejczak

1. Anna Sikora
2. Zuzanna Morawska

Klasa 4-6
1. Michał Grzegorski
2. Kasper Wroczyński
3. Wiktor Bury

1. Aleksandra Kubasik
2. Natalia Sikora
3. Amelia Bury

Maciej Sroczyński
Czerwiec 13, 2014, 11:36

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy