PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turnieje szachowe dla przedszkolaków maj/czerwiec


W najbliższym czasie przedszkolaków czeka wiele turniejów szachowych. Najważniejszą dla nas imprezą będą Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków chłopców oraz dziewczynek, które odbędą się 3 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły Szachowej SzachMistrz. Na tą chwilę zgłosiło się już 44 chłopców i 13 dziewczynek i to nie koniec zgłoszeń.

Po drodze odbędą się jeszcze dwie ciekawy imprezy dla przedszkolaków. Polecamy wybranie się 27 maja na Inea CupII Mistrzostwa Poznania Przedszkolaków. Z kolei 2 czerwca we Wrocławiu rozgrywane będą Mistrzostwa Dolnego Śląska. Proszę zapoznać się z komunikatami organizacyjnymi. Obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe!

Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci spiszą się równie dobrze, jak Szymon Skurniak i Szymon Klaska, którzy stawali w 2011 roku na podium zarówno we Wrocławiu, jak i Poznaniu.

Maciej Sroczyński
Maj 17, 2012, 19:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy