PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turnieje szachowe w Ostrowie Wielkopolskim

paweł_piekielny

W Ostrowie Wielkopolskim zakończyły się i planowane są turnieje szachowe …

Informacje i zdjęcia ze strony Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego:

19 kwietnia 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. J. Kompałły i W.Lipskiego rozegrano trzecią edycję Otwartych Mistrzostw w Szachach o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Do rywalizacji stanęło 44 uczestników, którzy grali 7 rund systemem szwajcarskim po 15 min. na zawodnika. Zdominowali go zawodnicy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, którzy zajęli całe podium zawodów. Zwyciężył Piotr Dudziński (6pkt.) który drugim lepszym wartościowaniem pokonał Oskara Włodarczyka (6pkt.), trzeci był Jakub Rosik (5,5pkt.), a czwarty Patryk Ziąbek Nagrodzono także uczestników w kategoriach uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczniów i absolwentów I LO.

Wśród uczniów szkół podstawowych wygrał Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów – 4,5pkt.) przed Pawłem Piekielnym (KTS Kalisz – 4 pkt.) i Krzysztofem Matelą (UKS Skoczek Milicz – 4pkt.)

patryk_ziabek

———————-

23 kwietnia 2015 roku rozegrano ostatnie dwie rundy turnieju głównego tegorocznych Mistrzostw Ostrowa w szachach. W czołówce nie doszło do żadnych zmian. Zwyciężył z kompletem punktów Piotr Dudziński przed Maciejem Chmielarzem (7,5pkt) i Jakubem Rosikiem (7pkt). Kolejne miejsca przypadły Szymonowi Pieczewskiemu (6pkt) oraz Adamowi Niezgódce i Augustynowi Michalakowi (oboje po 5,5pkt)

Pełne wyniki turnieju : Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego – Turniej Główny – Wyniki końcowe

———————-

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższą niedzielę tj. 26 kwietnia w Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wolności 34 będą rozgrywane Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w szachach szybkich i błyskawicznych, które będą wraz z turniejem głównym zaliczane do dodatkowej klasyfikacji generalnej która wyłoni najlepszych szachistów tegorocznych Mistrzostw Ostrowa.

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 24, 2015, 11:38

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy