PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turnieje szachowe w styczniu

W najbliższym czasie w Kaliszu organizować będziemy kilka turniejów szachowych.

Pierwszy z nich to 11 stycznia – V kolejny turniej dla juniorów z cyklu o Puchar SzachMistrza. Bardzo ważny turniej bowiem będzie decydować o układzie naszych drużyn klubowych w rozgrywkach Wielkopolskiej III i IV ligi juniorów.

W dniach 26-27 stycznia 2013 planujemy w Kaliszu Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów do 18 roku życia. Turniej otwarty dla zawodników z całej Polski. Zawody zostaną rozegrane w trzech grupach, kryterium podziału nie jest wiek, tylko ranking szachowy posiadany przez zawodnika. Dla zwycięzców grup puchary, dla najlepszych zawodników nagrody rzeczowe. Turniej daje szansę zdobycia wyższych kategorii szachowych (do II 1800 włącznie). Zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona do 60 osób.

Wreszcie coś dla seniorów:

Od Nowego 2013 Roku rozpoczynamy cykl turniejów szachowych o Grand-Prix Kalisza w szachach, które umożliwia skonfrontowanie swoich umiejętności również seniorom. Pierwszy z nich zostanie rozegrany 28 stycznia. Turniej ma charakter otwarty, mogą startować juniorzy i seniorzy. Zapraszamy do rywalizacji wszystkich zawodników KTS-W Kalisz, Szkoły szachowej SzachMistrz, jak i okolicznych klubów szachowych. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

  • turniej grany raz w miesiącu (w poniedziałki godz. 17.00-20.00, potwierdzenie startu do godz. 16.45)
  • wpisowe 10zł – seniorzy, 5zł – juniorzy do lat 18,
  • system szwajcarski, 7 rund, 2x10minut,

p.s

Dla spragnionych turniejowych wrażeń 6 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim odbywać się będzie Turniej Noworoczny. Informacja na stronie OTSz Ostrów Wlkp.

Maciej Sroczyński
Grudzień 26, 2012, 10:29

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy