Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turnieje w Rudniku i Wrocławiu


Okres wakacyjny sprzyja licznym wyjazdom na zawody szachowe. W lipcu i sierpniu w Polsce jest mnóstwo turniejów szczególnie tych o długim tempie gry. Sezon szachowo wakacyjny już rozpoczęty o czym świadczą duże turnieje, które aktualnie rozgrywane są w Polsce. Dwoje kaliszan Jędrzej i Maciej Adamczewscy (KTS-W Kalisz) bierze udział w:


Rudnik nad Sanem 2010 – grupa A
Rudnik nad Sanem 2010 – grupa B (grupa Jędrzeja i Maćka)
Rudnik nad Sanem 2010 – grupa C
Rudnik nad Sanem 2010 – grupa D

Bardzo silnie obsadzony jest również Międzynarodowy Turniej szachowy Klubu Polonia Wrocław, w którym spora grupa kaliskich zawodników miało okazje zagrać rok temu. W grupie A gra wielu arcymistrzów z Mistrzem Polski – arcymistrzem Radosławem Wojtaszkiem na czele. W tym roku turniej bez udziału kaliszan.


Turniej Polonii Wrocław – grupa A
Turniej Polonii Wrocław – grupa B
Turniej Polonii Wrocław – grupa C
Turniej Polonii Wrocław – grupa D
Transmisja Online

Maciej Sroczyński
Czerwiec 28, 2010, 20:32

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy