PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Turnieje w Koninie oraz Poznaniu

Marcin Steczek wygrał OPEN MASTERS II FIDE w Koninie. Faworyt turnieju zgromadził 4,5 punkty z 5 partii, co pozwoliło mu samodzielnie wygrać zawody. Startowało 24 zawodników, grano 5 rund przez dwa dni. 7 miejsce zajął – Maciej Adamczewski z KTS-W Kalisz, który zyskał kilka punktów do szachowego rankingu FIDE.

Za tydzień w Koninie planowany jest … (czytaj więcej) turniej w szachach szybkich. W przyszły weekend – 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku w tym czasie w całej Polsce organizowane jest wiele turniejów szachowych.

Pisałem niedawno o odwołaniu Festiwalu Poznańskiego. Turniej miał być rozegrany w późniejszym terminie. Tym bardziej dziwi, że Festiwal Poznański zaplanowany został na ten właśnie na weekend listopadowy. W zasadzie to na …. dwa weekendy. Ponieważ turniej ma być grany 9-10-11 listopada oraz 16-17-18 listopada. Frekwencja jest gorsza niż we wakacje. To akurat już mnie nie dziwi.

Na stronie WZSzach ukazała się nawet informacja:

„UWAGA: OSTATNIE 3 DNI ZGŁOSZEŃ DO XXI MFS w POZNANIU! Termin zgłoszeń do XXI Międzynarodowego Festiwalu Szachowego w Poznaniu upływa 5 listopada b.r. o godz. 20.00.Zachęcamy wszystkich do udziału w Festiwalu.  Zgodnie z Komunikatem Organizacyjnym nr 1 wysokość nagród dla uczestników zapewniona jest tylko w przypadku udziału w Festiwalu zakładanej liczby uczestników. Z uwagi na małą liczbę zgłoszeń na dzień 2.11.2012 r.  decyzja o organizacji Festiwalu podjęta zostanie do dnia 7.11.2012 r.”

Domniemywam, że to jest jakiś żart. W pierwszym wakacyjnym terminie spora część zainteresowanych szachistów wzięła urlopy na czas trwania turnieju. Niektórzy nawet przyjechali na salę gry i pocałowali przysłowiową klamkę. Turniej odwołano.

Organizatorzy powinni stanąć tym razem na głowie i ilu by zawodników się nie zgłosiło powinno rozegrać zawody. Gdyby ktoś jeszcze chciał się zgłosić do „poznańskiego” – podaje odnośnik do komunikatu organizacyjnego.

Maciej Sroczyński
Listopad 4, 2012, 17:26

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy