PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tymon brązowym medalistą Mistrzostw Dolnego Śląska Przedszkolaków!

  • Wyniki dziewczynki
  • Wyniki chłopcyDziś odbyły się bardzo mocno obsadzone Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach do lat 7. Znów rewelacyjnie spisali się kaliszanie. Tytuł brązowego medalisty przypadł Tymonowi Ochędzanowi (KTS-W Kalisz / PP 11 Kalisz). W ostatniej rundzie spotkał się z kolegą klubowym Filipem Rosińskim (KTS-W Kalisz / Przedszkole Mały Nazeret Kalisz). Filip w przypadku wygranej okazałby się Mistrzem Dolnego Śląska. W tej partii górą jednak był Tymon i to jemu przypadło III miejsce pośród 79 grających. Filip z wynikiem 5,5/7 może cieszyć się z VI miejsca. Grał też Tomek Żychlewicz (KTS-W Kalisz / Przedszkole Słoneczne Pleszew), który z wynikiem 4/7 uplasował się na 29 pozycji. Zwycięzca tej grupy okazał się Jerzy Rowgiejsza (ASSz Miedź Legnica), drugi był Mikołaj Nawrot (Krośnice), o podziale miejsc medalowych zadecydowała punktacja pomocnicza.

    W grupie dziewczynek mistrzynią okazała się Laura Czernikowska (LKSz GCKiP Czarna). Nasza Martynka Kryszak (Szkoła szachowa SzachMistrz / PP 11 Kalisz) zajęła 9 miejsce. Ogromne gratulacje dla naszych zawodników. Pięknie dziś reprezentowali KTS-W Kalisz oraz Szkołę szachową SzachMistrz. Już jutro czekają nas Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków. Zapowiadają się znów duże emocje.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 2, 2012, 20:03

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy