PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tymon i Robert Ochędzanowie ze złotymi medalami Mistrzostw Świata ACO w szachach!


Znakomite wieści z greckiej wyspy Kos. Kaliscy szachiści wywalczyli dwa złote medale Mistrzostwach Świata ACO w szachach (Amateur Chess Organization). 13-letni Tymon Ochędzan wygrał grupę 1801-2000, a Robert Ochędzan był najlepszy w grupie 1401-1600. W zawodach startowało … ponad 300 szachistów w 7 grupach.

Grupa A: Vasileios Sarantos, Grecja
Grupa B: Bengt Hammar, Szwecja
Grupa C: Tymon Ochedzan, Polska
Grupa D: Subramanian Ashwin Kumar, Indie
Grupa E: Robert Ochedzan, Polska
Grupa F: Simon Faber, Niemcy
Grupa G: Angeliki Sarantou, Grecja

Bardzo blisko medalu byli pozostali szachiści KTS Kalisz: Filip Ochędzan (IV miejsce grupa G), Szymon Skurniak (VI miejsce grupa C), Julia Skurniak (VI miejsce grupa G). W zawodach kryterium przydziału do grupy był ranking, a nie wiek, dlatego juniorzy rywalizowali z seniorami. Spore zainteresowanie wzbudziła partie najmłodszego uczestnika turnieju 7-letniego Filipa Ochędzana z najstarszym 91-letnim Louisem Friedlandem (Francja). W tym pojedynku górą było jednak doświadczenie. Na turnieju było wielu znakomitych i utytułowanych gości honorowych. Na pierwszym zdjęciu Tymon wraz z Judit Polgar (Wegry) jedną z najlepszych szachistek w historii kobiecych szachów.

Gratulacje dla wszystkich zawodników KTS Kalisz!

Tymon Ochędzan

Robert i Filip Ochędzanowie

Szymon Skurniak

Julia Skurniak

Najmłodszy uczestnik turnieju Filip Ochędzan (Polska) vs najstarszy uczestnik turnieju Louis Friedland (Francja)

Maciej Sroczyński
Maj 21, 2018, 21:44

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy