PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tymon i Weronika Mistrzami SP 17 Kalisz

Frekwencja na Mistrzostwach SP 17 Kalisz w szachach dopisała. Zagrało 51 młodych szachistów, co jest rekordową liczbą dziewczynek i chłopców na tle innych szkół, które rywalizowały w szkolnych mistrzostwach. Mistrzami SP 17 Kalisz zostali: Tymon Ochędzan oraz Weronika Wawrzyniak. Trzon reprezentacji SP17 Kalisz, będą stanowić zawodnicy klubu szachowego KTS-W Kalisz: Weronika Wawrzyniak, Tymon Ochędzan, Jakub Zachara, Paweł Piekielny, Michał Kulig oraz Bartosz Sukiennik.

SP 17 Kalisz I
1. Tymon Ochędzan
2. Jakub Zachara
3. Kamil Obuchowski
4. Weronika Wawrzyniak

SP 17 Kalisz II
1. Paweł Piekielny
2. Michał Kulig
3. Bartosz Sukiennik
4. Martyna Rębowiecka

W ciągu tego tygodnia przeprowadziliśmy mistrzostwa SP 14, SP 17 oraz SP Sióstr Nazaretanek. 3 grudnia zostały nam ostatnie zawody w SP 22. Organizacja takich zawodów jest trudna, bowiem w większości wystąpiły w nich dzieci, które po raz pierwszy zagrały na turnieju szachowym. Dlatego chciałbym podziękować wszystkich tym, którzy walnie przyczynili się do organizacji tych mistrzostw:

  • Dyrekcji SP 14 Kalisz
  • Dyrekcji SP 17 Kalisz oraz Waldemarowi Kuświkowi
  • Dyrekcji SP Sióstr Nazaretanek oraz Radosławowi Zakierskiemu
  • Malwinie Olenderek oraz Adamowi Wojcieszakowi
  • Jędrzejowi Adamczewskiemu oraz Karinie Zacharze
  • Robertowi Ochędzanowi oraz Elizie Dembnej
Maciej Sroczyński
Listopad 29, 2012, 21:38

Jedna odpowiedź do “Tymon i Weronika Mistrzami SP 17 Kalisz”

  1. Zioło OG napisał(a):

    Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy