PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tymon Ochędzan – Międzynarodowym Mistrzem Niemiec do lat 8!


Sebnitz koło Drezna było gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec do lat 8. Wystartowało 67 zawodników z 4 krajów: Austrii, Holandii, Polski i Niemiec. Najlepszym okazał się 8 letni Tymon Ochędzan z klubu szachowego KTS-W Kalisz. Wicemistrzem Niemiec został Ole Zeuner (Schachzwerge Magdeburg), trzecie miejsce zajął Laurin Haufe (BSG Grün-Weiß Leipzig e. V.).

Tymon wygrał 7 pojedynków, 2 zremisował, nie zanotował żadnej porażki. Zwycięstwo w turnieju nie przyszło łatwo, niektóre pojedynki trwały nawet dwie i pół godziny. Na miejscu wspierał Tymon – ojciec Robert. Byliśmy w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym, przygotowując się do kolejnych rund. Tymon Ochędzan to również Finalista Mistrzostw Polski 2014 (Jastrzębia Góra). Turniej w Niemczech był kolejnym etapem przygotowawczym do krajowego czempionatu.

Mistrzostwa Niemiec do lat 8 w Sebnitz są wyjątkowo szczęśliwe dla zawodników KTS-W Kalisz. Startowaliśmy tam trzy razy, zawsze zajmując najwyższy stopień podium. W 2007 roku Maciej Adamczewski wygrał kategorię chłopców, w 2008 roku najlepszym był Filip Janiszewski. W 2013 roku Międzynarodowym Mistrzem Niemiec do lat 8 został Tymon Ochędzan.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Maciej Sroczyński
Listopad 2, 2013, 13:11

3 odpowiedzi na “Tymon Ochędzan – Międzynarodowym Mistrzem Niemiec do lat 8!”

  1. Karina Zachara z Kubą napisał(a):

    Wielkie gratulacje Tymon!!!! Dla trenera i taty też -:)

  2. JUNIOR napisał(a):

    Tymon gratulujemy razem z Tomkem super osiągniecie.Dzieki Tobie twojemu TACIE i trenerowi wszyscy cieszymy się Twoim sukcesem.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy