PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Tymon Ochędzan Szkolnym Mistrzem Polski w szachach!

tymon

Tymon Ochędzan (reprezentant Kaliskiej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz) został Szkolnym Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 13. Mistrzostwa rozegrano w Poroninie. Rywalizacja o tytuł mistrzowski trwała do samego końca turnieju, Tymon uzyskując wynik 7,5/9 wyprzedził dodatkową punktacją Michała Redzisza (Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanął Gracjan Grzesik (Koszalin). Ogromne gratulacje dla kaliskiego szachisty! Tymon jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a jego talent szachowy został odkryty w Niepublicznym Przedszkolu Bajka w Kaliszu.

Swój pierwszy poważny turniej w życiu rozegrał również Filip Ochędzan (brat Tymona), który brał udział w Szkolnych Mistrzostwach Polski do lat 7. Był jednym z najmłodszych zawodników turnieju, mimo to udało mu się uzyskać wynik 4/9 , co pozwoliło mu zdobyć IV kategorię szachową.

Maciej Sroczyński
Styczeń 16, 2017, 09:21

Jedna odpowiedź do “Tymon Ochędzan Szkolnym Mistrzem Polski w szachach!”

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy