PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Udany początek IV ligi seniorów

KTS-W Kalisz zajmuje II miejsce po dwóch rundach IV ligi seniorów gr.B w ramach rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów. Warto dodać, że w pierwszej drużynie KTS-W Kalisz grali sami juniorzy. W meczu otwarcia pokonali 3,5-1,5 Pogoń Nowe Skalmierzyce. W drugiej rundzie nasze drużyny spotkały się ze sobą. KTS-W Kalisz pokonało 5-0 KTS-W II Kalisz. Mecz nie był tak jednostronny jakby można przypuszczać po suchym wyniku. Rundę wcześniej KTS-W II Kalisz zremisowało 2,5-2,5 z drużyną GKS Gorzyce. Po dwóch rundach z kompletami zwycięstw na czele tabeli znajdują się: Tęcza Turek, KTS-W Kalisz, OTSz II Ostrów Wlkp., Hetman II Konin. Kolejny zjazd 3 lutego 2013 w Koninie.

Najwięcej punktów dla naszych drużyn zdobyli: Filip Janiszewski oraz Anna Sokołowska 2/2. Nie przegrali żadnej partii: Jędrzej i Maciej Adamczewscy oraz Patryk Ziąbek 1,5/2.

 

Maciej Sroczyński
Styczeń 14, 2013, 10:30

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy