PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

V Kalisz OPEN FIDE – zwycięża Maciej Adamczewski


kalisz_open_fide

49 szachistów wzięło udział w piątym ogólnopolskim turnieju szachowym Kalisz OPEN FIDE

Turniej przebiegał na dystansie 5 rund systemem szwajcarskim. Zagrali juniorzy i seniorzy z wielu zakątków Polski: Poznań, Szczecin, Pleszew, Ostrów Wlkp., Wrocław, Toruń, Kobierzyce, Milicz, Wieluń, Śrem, Środa Wielkopolska, Byczyna, Wschowa.

Z kompletem 5 zwycięstw najlepszym okazał się Maciej Adamczewski (KTS Kalisz), drugie miejsce zajął Tomasz Kozłowski (LKS Piast Śrem), trzecie miejsce zajął Jarosław Balinka (Kalisz). na nagrodzonych miejscach uplasowali się jeszcze: Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń), Krzysztof Rozmiarek (Polonia Środa Wielkopolska), Robert Lisiecki (LKS Piast Śrem).

Klasyfikacje dodatkowe:
Junior do lat 10: Piotr Franc (UMKS Na Pięterku Poznań)
Juniorka do lat 10: Martyna Jędrzejko (GCKiS Kobierzyce)
Junior do lat 14: Oskar Dixa (KTS Kalisz)
Najlepsza juniorka: Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
Najlepszy wzrost RChg: Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)

Maciej Sroczyński
Wrzesień 6, 2015, 22:11

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy