PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

V Memoriał Krzysztofa Statnika w Nowych Skalmierzycach. Startowało 77 zawodników

herb_noweskalmierzyce

24 maja rozegraliśmy w Nowych Skalmierzycach V Memoriał Krzysztofa Statnika. Zagrało 77 zawodników w 4 grupach C7, D7, CD10, CD13-16. Organizatorem zawodów był klub szachowy Pogoń Nowe Skalmierzyce. Patronat medialny objęła gazeta Nasz Rynek. Zawody sędziowali: Maciej Sroczyński (sędzia główny), Malwina Olenderek, Marcin Orzechowski, Zdzisław Wolender (sędziowie rundowi).

Zwycięzcami grup zostali:
C7 Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
D7 Zosia Filar (Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz)
C10 Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)
D10 Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
C13 Dorian Grala (KSz Orły Pleszew)
D13 Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
C16 Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
D16 Aleksandra Tarczyńska (KTS Kalisz)

Maciej Sroczyński
Maj 23, 2015, 17:59

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy