PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

V Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza – relacja


10 marca rozegraliśmy V Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Startowała rekordowa liczba 92 zawodników…

Zawody miały rangę ogólnopolską przyjechali szachiści z : Bełchatowa, Wrocławia, Brzeźna, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Konina, Kościelca, Zdun, Smolic i Posady. Turniej rozegrany został w dwóch grupach gr.A rank. 1600 PZSzach i wyższy oraz gr. B rank. 1000-1400. W grupie A zagrało 28 szachistów, a grupie B – 64 szachistów.

Turniej dofinansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2018 rok. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Organizatorem turnieju był zarząd klubu szachowego KTS Kalisz: Anna Jędraszek, Ewelina Kozłowska, Anna Grzegorska, Jędrzej Adamczewski i Maciej Sroczyński.

Podziękowanie dla Pani Krystyny Licznerskiej – kierownika klubu osiedlowego KSM, który wsparła KTS Kalisz w organizacji naszego turnieju i udostępniła klub na organizacje zawodów.

gr. A – chłopcy

1.Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Paweł Jędraszek (KTS Kalisz)
4.Kacper Jaśkiewicz (UKS Jedynka Bełchatów)
5.Franciszek Leski (UKS Jedynka Bełchatów)
6.Mikołaj Śledziona (UKS Jedynka Bełchatów)

gr. A – dziewczynki

1.Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2.Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
3.Anna Grzyb (UKS Jedynka Bełchatów)
4.Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)
5.Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
6.Alicja Kokoszka (UKS Jedynka Bełchatów)

gr.B – chłopcy

1.Olivier Gawlik (UKS Jedynka Bełchatów)
2.Maciej Anastaziak (UKS Kościelec)
3.Jakub Pabiszczak (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
4.Igor Majcher (OTSz Ostrów Wlkp.)
5.Marcel Błażejewski (UKS Smecz Konin)
6.Adam Serafin (Posada)

gr.B – dziewczynki

1.Julia Skurniak (KTS Kalisz)
2.Emilia Jeziorska (KTS Kalisz)
3.Gabriela Zawadzka (KTS Kalisz)
4.Katarzyna Kaczmarek (Smolice)
5.Sandra Tomczyk (KTS Kalisz)
6.Alicja Morawiec (UKS Jedynka Bełchatów)

W grupie B szachiści wywalczyli wiele norm na wyższe kategorie:

 

 

Maciej Sroczyński
Marzec 11, 2018, 13:28

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy