PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

V Turniej Szachmistrza – wyniki. Znamy składy drużyn ligowych.


V turniej wygrał ponownie Maciej Adamczewski, który tym samym ma serię trzech zwycięstw z rzędu. Wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza w niej drugiego na mecie w V turnieju – Piotrka Majasa. Czworo graczy zgromadziło w ostatnim turnieju wynik 6/7, na trzecim i czwartym miejscu z gorszą punktacją pomocniczą wylądowali: Filip Janiszewski oraz Patryk Ziąbek. Warto pochwalić nasze młode, waleczne „wilczki”, którzy co raz częściej zabierają punkty starszym zawodnikom. W piątym turnieju na uwagę zasługuje występ: Oli Kubasik, Szymona Skurniaka oraz Doriana Grali. Dotychczasowy lider generalnej Jędrzej Adamczewski tym razem nieobecny i spadł tym samym na III pozycję. W piątym turnieju zagrała rekordowa liczba – 60 zawodników. Oczywiście to nie koniec naszych zmagań, terminy turniejów marcowych, kwietniowych, majowych i czerwcowych, zostaną podane wkrótce.

V turniej o Puchar Szachmistrza dał odpowiedzi na wiele pytań, kto w jakiej jest aktualnie formie. Zgodnie z ustaleniami, był to ostatni turniej który brałem pod uwagę, przy ustalaniu naszych ligowych drużyn. Znamienny jest, że na wynik w końcowej klasyfikacji pracowało się całe 5 miesięcy. Niektórzy utrzymywali formę przez cały ten okres, inny lepiej grali na początku niż na końcu. Cieszy mnie fakt tak szerokiej kadry, bo jest w kim wybierać. Od nadmiaru głowa nie boli, a wpływa to w dużym stopniu na poziom sportowy zawodów.

Wszystkich zawodników (łącznie z rezerwowymi), którzy są w kadrze II, III, IV, V drużyny zapraszam do klubu w Kaliszu:
– 23 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00-18.30 (obecność obowiązkowa!)
– 27 stycznia (piątek) godz. 17.00-18.30
– 30 stycznia (poniedziałek) godz. 17.00-18.30 (obecność obowiązkowa!)

Będziemy omawiać specyfikę rozgrywek drużynowych. Będą to bardzo ważne zajęcia dlatego obecność obowiązkowa!. Jednocześnie informuję, że 4 i 5 lutego nasze drużyny rozgrywkach będą rozgrywać swoje pierwsze partie w ramach III i IV ligę juniorów. Proszę więc zaplanować obecność dzieci w tych dniach w Kaliszu. Przeczytaj – harmonogram rozgrywek ligowych.

 • Klasyfikacja generalna
 • V turniej – mistrzostwa lutegowyniki

  Do naszych reprezentacji weszli …

  Wielkopolska Liga Juniorów (III) liga
  KTS-W II Kalisz – średni ranking – 1700, średnia wieku – 15 lat
  1. Ziąbek Patryk II kat. (kapitan drużyny) – 16 lat
  2. Korycki Michał III kat. – 16 lat
  3. Zakrocki Kacper II kat. – 14 lat
  4. Marciniak Michał II kat. – 13 lat
  5. Bieniek Daria II kat. – 17 lat
  6. Sokołowska Anna II+ kat. – 14 lat

  IV liga juniorów
  KTS-W III Kalisz – średni ranking – 1483, średnia wieku – 11,2 lat
  1. Bażant Tomasz III kat. (kapitan drużyny) – 15 lat
  2. Majas Michał III kat. – 14 lat
  3. Dixa Oskar III kat. – 9 lat
  4. Piotrowski Maciej III kat. – 12 lat
  5. Kubasik Aleksandra IV kat. – 9 lat
  6. Wawrzyniak Weronika IV kat. – 8 lat

  IV liga juniorów
  KTS-W IV Kalisz – średni ranking – 1383, średnia wieku – 9,7 lat
  1. Dixa Wiktor III kat. (kapitan drużyny) – 11 lat
  2. Milewski Antoni IV kat. – 12 lat
  3. Grala Dorian IV kat. – 9 lat
  4. Skurniak Szymon IV kat. – 8 lat
  5. Hasińska Ewa IV kat. – 9 lat
  6. Bartosik Aleksandra IV kat. – 9 lat

  IV liga juniorów
  KTS-W V Kalisz – średni ranking – 1342, średnia wieku – 8,8 lat
  1. Klaska Szymon III kat. (kapitan drużyny) – 8 lat
  2. Wroczyński Kasper IV kat. – 9 lat
  3. Piekielny Paweł IV kat. – 9 lat
  4. Rosiński Filip IV kat. – 7 lat
  5. Ignaszak Wiktoria IV kat. – 9 lat
  6. Tarczyńska Aleksandra bez kat. – 11 lat

  Zawodnicy rezerwowi:
  Markiewicz Krzysztof
  Matłoka Miłosz
  Zachara Jakub
  Dembny Mateusz
  Molka Piotr

  Do szerokiej kadry klubu weszli również Jędrzej Adamczewski, Piotr Majas, Filip Janiszewski, Maciej Adamczewski, Monika Jarecka, Joanna Dixa, nie mają oni jednak prawa startu w III i IV lidze, ponieważ rok temu reprezentowali nasz klub w rozgrywkach II ligi. Skład II ligowy zostanie ustalony w kolejnych miesiącach.

 • Maciej Sroczyński
  Styczeń 21, 2012, 19:44

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy