PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wakacyjne szachy – grali nasi zawodnicy

Wakacje to odpoczynek dla większości szachistów. Można jednak połączyć przyjemne z pożytecznym, pojechać w ciekawe wypoczynkowe miejsca i przy okazji zagrać w turnieju szachowym. W lipcu i sierpniu odbyło się wiele turniejów szachowych o tempie klasycznym i szybkim. Pisałem o tym, że w Poznaniu nie doszedł do skutku tradycyjny Międzynarodowy Festiwal Poznański. W tym samym czasie na terenie Wielkopolski, w Gnieźnie rozegrano I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOSiR (zgłoszony do FIDE). W najmłodszej grupie C wystartował Wiktor Dembny (foto.). Zajął IV miejsce.

Dużo dobrego można powiedzieć o Festiwalu Rubinsteina w Polanicy Zdrój. Podoba mi się klimat tego turnieju, grałem tam już dwa razy. Co roku gromadzi setki zawodników. Szkoda wielka, że w tym roku nie odbył się turniej arcymistrzowski. W poprzednich edycjach  turnieju w Polanicy Zdrój, swoich przeciwników matował sam Anatolij Karpov.

W tym roku zagrało troje naszych zawodników. Bardzo dobrze spisał się Filip Janiszewski, który kontynuuje passę swoich świetnych  występów. Rewelacyjne zagrał na II lidze juniorów (10,5/11). Filip w Polanicy w grupie D,  uzyskał  wynik 6/9. Tym samym zdobył  kolejne zyski rankingowe do ELO. W grupie D grał również Kacper Zakrocki, zajął miejsce w drugiej połowie stawki.

Mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta KTS-W Kalisz. Szymon Skurniak, który przebywał wówczas na obozie szachowym sprawdził swoją formę w grupie F. Uzyskał dobry wynik 5,5/9 i jednocześnie potwierdził  III kategorię szachową.

Teraz przed chłopcami Mistrzostwa Międzywojewódzkie, które odbędą się w dniach 15-22 września w Żerkowie.

Maciej Sroczyński
Sierpień 26, 2012, 13:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy