PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

WAŻNE! MTM Cup – informacje 27.11.2016r. Proszę przeczytać przed startem w turnieju!


Sala

Szanowni Państwo,  do tegorocznego MTM Cup – VI Ogólnopolskiego Turnieju Szachów Rodzinnych zgłosiła się rekordowa liczba 151 drużyn, co daje 302 grających zawodników!

Cieszymy się, że po raz kolejny szachowe rodziny zawitają do Kalisza, a są takie które grały we wszystkich edycjach! Organizacja takich zawodów jest dla nas sporym wyzwaniem. Pragniemy przygotować dla Państwa zawody, w których udział będzie dla Państwa przyjemnością.
Liczymy na współpracę z Państwa strony.
 • UWAGA! Drużyna, która zgłosiła się zawodów, a z jakiś powodów nie będzie mogła zagrać, ma obowiązek zgłosić ten fakt mailowo (maciej@szachmistrz.pl) lub telefonicznie (793-733-396)
 • Opłata startowego i potwierdzenie zgłoszenia w dniu zawodów 27 listopada do godziny 9.30, w hali Arena Kalisz,
 • Proszę przestrzegać tej godziny, spóźnialscy będą dopuszczeni do zawodów od drugiej rundy!
WAŻNE! Szczegółowe informacje: dojazd do sali gry, regulamin, komunikat organizacyjny, lista startowa w dalszej części newsa

Ważne informacje:

 • Mapa dojazdu http://tnij.at/MTM
 • Adres sali gry
 • Opłata startowego i potwierdzenie zgłoszenia w dniu zawodów 27 listopada do godziny 9.30, w hali Arena Kalisz,
 • Proszę przestrzegać tej godziny, spóźnialscy będą dopuszczeni do zawodów od drugiej rundy!
 • UWAGA! Drużyna, która zgłosiła się zawodów, a z jakiś powodów nie będzie mogła zagrać, ma obowiązek zgłosić ten fakt mailowo (maciej@szachmistrz.pl) lub telefonicznie (793-733-396)

Dodatkowe informacje:

 • Przewidujemy krótką około 30 minutową przerwę na słodki poczęstunek (TORT gigant!),
 • na miejscu będzie otwarte bistro,
 • w odległości 150m od sali gry znajduje się ADMAT z różnymi ciepłymi przekąskami, w odległości 400m znajduje się MiniPark Galeria z dyskontem Biedronka oraz obiadami domowymi „Pod Wrzosem”,
 • Opiekę za dziećmi sprawują na turnieju rodzice lub prawni opiekunowie, proszę przypilnować aby Państwa dzieci nie biegały po sali gry oraz trybunach,
 • Ewentualne noclegi uczestnik zamawia we własnym zakresie Hotel Arena przy sali gry – http://www.arenahotel.pl/

Komunikaty, regulaminy, listy startowe

UWAGA! Zwracam szczególną uwagę, na to, aby para zawodników siadała przy odpowiednich stolikach (będzie to wywieszone w kojarzeniach) oraz w odpowiedniej kolejności szachownic (zawodnik zgłoszony na 1 szachownicy nie może zagrać na drugiej!)
Zamiana kolejności szachownic będzie karana wynikiem 0:2. Uogólniając, bliżej wejścia na salę gry powinien siedzieć zawodnik zgłoszony na pierwszej szachownicy. Widzimy to na poniższej ilustracji.

Sala

 

Maciej Sroczyński
Listopad 23, 2016, 11:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy