PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Więcej o sukcesie Maćka w Karpaczu


 • Wyniki końcowe Karkonosze 2012
 • Norma Macieja Adamczewskiego

  Przyzwyczailiśmy się do sukcesów Maćka Adamczewskiego (KTS-W Kalisz) w szachach szybkich i błyskawicznych. Nie dość, że gra bardzo szybko (na filmiku partia pokazowa Adamczewski Maciej – Sroczyński Maciej, 30 sekund na całą grę), to bardzo groźny zawodnik, który doskonale radzi sobie w skomplikowanych pozycjach na szachownicy.

  W ostatnim czasie gorzej bywało u Macieja z turniejami o tempie klasycznym, gdzie oprócz szachowej bojowości liczy się też precyzja i bardzo dokładna gra. Dłuższe pojedynki trwają kilka godzin i przez cały czas należy zachować koncentracje i siły na każdą fazę partii. W Karpaczu Maciek zagrał życiowy turniej, bo jeszcze nigdy nie uzyskał tak wysokiego rankingu 2151, będąc nawet blisko normy kandydata na mistrza. Decydująca była tak naprawdę 1 runda …

  Kulisy sukcesu z Karpacza opisał Pan Jerzy Adamczewski – Tata Maćka…

 • Maciej Sroczyński
  Luty 29, 2012, 20:18

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy