PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wielkopolska Gimnazjada i Licealiada w szachach


Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężyło w szachowej Gimnazjadzie organizowanej przez SZS Wielkopolska. W drużynie zwycięzców grali: Filip Michalski, Adam Niezgódka, Michał Marciniak oraz Magdalena Jezierska. Michał Marciniak jest reprezentantem KTS Kalisz. Z kaliskich drużyn Gimnazjum nr 9 Kalisza (Adrian Sobczak, Tymoteusz Wroczyński, Bartosz Przybył i Margarita Nowak) zajęło 18 miejsce, a Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu (Maciej Adamczewski, Michał Siepracki, Piotr Sarzyniec, Karolina Kłopotek) 25 miejsce. Zawody odbyły się w miejscowości Skoki, grało 49 drużyn z całej Wielkopolski.

W wielkopolskiej licealiadzie zwyciężyło III LO im. C. K. Norwida w Koninie (w składzie: Adam Matlewski, Piotr Śnihur, Tomasz Bruch, Nikola Królak). Na 12 miejscu zakończyło rywalizacje II LO im. T.Kościuszki z Kalisza (Maciej Zakrzewski, Michał Majas, Mateusz Dembny i Anna Sokołowska). Turniej rozegrano w Poznaniu startowały 33 drużyny.

Maciej Sroczyński
Luty 12, 2015, 23:05

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy