PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wigilia klubu szachowego KTS Kalisz. Dziękujemy za udział!


SAMSUNG

16 grudnia w klubie szachowym KTS Kalisz podsumowaliśmy rok 2016 na spotkaniu wigilijnym

Składaliśmy sobie tradycyjnie życzenie świąteczne i noworoczne. Rodzice zawodników przynieśli ze sobą swoje wypieki oraz specjały wigilijne.  Dziękujemy zawodnikom oraz ich rodzicom za całoroczny trud i treningi, które przyniosły klubowi KTS Kalisz efekty w postaci pierwszego miejsca we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w Wielkopolsce. W sposób szczególny podziękowaliśmy Magdalenie Kołodziejskiej-Skurniak, dzięki której mieliśmy zapewnione komfortowe warunki do treningu oraz możliwość dofinansowań do obozów szachowych i turniejów rangi mistrzowskiej.

Podziękowanie należą się miastu Kalisz za wsparcie finansowe dla naszego stowarzyszenie. Sam osobiście pragnę podziękować prezesom zaprzyjaźnionych klubów szachowych: Marcinowi Orzechowskiemu (M-G UKS Pogoń Nowe Skalmierzyce), Łukaszowi Magdziakowi (GKS Gorzyce Wielkie), Szymonowi Pieczewskiemu (OTSz Ostrów Wlkp.) oraz Pawłowi Witwickiemu (JKSz-W Jarocin), za kolejny rok udanej współpracy.

Nasi juniorzy zagrali również Mistrzostwa KTS Kalisz w grze błyskawicznej. Najlepszymi okazali się …

IMG_0360

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

IMG_0340

W mistrzostwach KTS Kalisz w szachach błyskawicznych zwyciężyli:

Juniorki

1. Weronika Wawrzyniak

2. Aleksandra Kubasik

3. Aleksandra Tarczyńska

Juniorzy

1. Paweł Piekielny

2. Dorian Grala

3. Michał Grzegorski

Klasyfikacja D10

1. Ewa Barwińska

2. Zuzanna Jędrzejewska

3. Weronika Dudzińska

Klasyfikacja C10

1. Karol Wawrzyniak

2. Paweł Jędraszek

3. Michał Jędraszek

 

Weronika Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Zuzia Jędrzejewska, Karol Wawrzyniak, Paweł Jędraszek to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisza na 2016 rok.

IMG_0349

IMG_0351

IMG_0353

IMG_0354

 

Maciej Sroczyński
Grudzień 16, 2016, 22:23

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy