PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wigilia klubu szachowego KTS Kalisz. Dziękujemy za udział!

Koniec roku to czas podsumowań i spotkań w gronie najbliższych osób. Mieliśmy dziś okazje gościć dzieci, młodzież i ich rodziców na wieczorze wigilijnym klubu szachowego KTS Kalisz. Podsumowaliśmy szachowy 2014 rok i przypomnieliśmy sukcesy naszych reprezentantów.

Wyrazy wdzięczności dla wszystkich rodziców, którzy brali udział w wigilii KTS Kalisz i zaangażowali się w organizacje spotkania. Z pewnością będziemy w przyszłości kontynuować taką tradycje.

Na naszym spotkaniu obecni byli również prezesowie zaprzyjaźnionych klubów: Łukasz Magdziak (GKS Gorzyce), Marcin Orzechowski (MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce) oraz Szymon Pieczewski (OTSz Ostrów Wlkp.). Dziękujemy również Emilowi Wiśniewskiemu, Mirosławowi Sobczakowi, Wiesławowi Banachowi (wszyscy LKS Chrobry Gniezno), Maciejowi Janiszewskiemu (Sekcja szachowa OCK Ostrzeszów) oraz Waldemarowi Wolniaczykowi (UKS Piątka Wieluń). Wiele razy doświadczaliśmy bezinteresownej pomocy ze strony tych klubów szachowych.

W sposób szczególny chciałbym podziękować zarządowi klubu szachowego KTS Kalisz: Magdalenie Kołodziejskiej-Skurniak, Marlenie Wawrzyniak oraz Adamowi Wojcieszakowi, za całoroczną pracę społeczną na rzecz klubu. Witamy w zarządzie również nowych rodziców: Beatę Piekielną oraz Annę Grzegorską. Podziękowania kieruję również do Kariny Zachary oraz Jolanty Mikołajczyk. Zawsze można na Was liczyć!

Przy okazji wigilii zorganizowaliśmy Mistrzostwa Juniorów KTS Kalisz w szachach błyskawicznych. Startowało 33 zawodników, wygrał Maciej Adamczewski przed Jędrzejem Adamczewskim i Kasprem Wroczyńskim.

Maciej Sroczyński
Grudzień 12, 2014, 22:32

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy