Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wigilia KTS Kalisz dziękujemy za udział!

1 Dziś klub szachowy KTS Kalisz był wypełniony po brzegi. Zawodnicy KTS Kalisz rozegrali mistrzostwa klubu w szachach błyskawicznych. Rodzice naszych zawodników oraz sympatycy szachów w Kaliszu złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Na stołach królowały świąteczne potrawy oraz słodkie wypieki przygotowane specjalnie na tą okazje. Atmosfera była wspaniała, uśmiechy na twarzach dopisywały.

Podsumowaliśmy dokonania klubu szachowego KTS Kalisz w 2015 roku. W dużym skrócie:

  • Rekord w historii klubu: 36 punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży,
  • 20 miejsce w kraju na 152 sklasyfikowane kluby,
  • 2 miejsce w Wielkopolsce,
  • 9 finalistów Mistrzostw Polski na 2016 rok,
  • 2 medale Mistrzostw Świata,
  • 4 medale Mistrzostw Polski,
  • 6 medali Mistrzostw Międzywojewódzkich,
  • 20 medali Mistrzostw Wielkopolski,

Mimo, że rok 2015 jeszcze się nie skończył składam serdeczne podziękowania zarządowi KTS Kalisz : Magdalenie Kołodziejskiej-Skurniak, Adamowi Wojcieszakowi, Beacie Piekielnej i Marlenie Wawrzyniak za całoroczny trud włożony w funkcjonowanie klubu. Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom za czas i poświęcenie, które wkładają w drodze do mistrzostwa. Dziękujemy wszystkim naszym szachowym przyjaciołom, dzięki Wam możemy rozwijać szachy w Kaliszu!

Na naszej Wigilii obecni byli również Prezesi klubów, które współpracują z KTS Kalisz: Marcin Orzechowski (MUKS Pogoń Nowe Skalmierzyce), Łukasz Magdziak (GKS Gorzyce) i Paweł Witwicki (JKSz Jarocin). Tym razem nie mógł do nas dojechać Szymon Pieczewski (OTSz Ostrów Wlkp.). Dziękujemy wszystkim za owocną współpracę, możemy zawsze na Was liczyć!

Do zobaczenia na kolejnej klubowej Wigilii w KTS Kalisz już za rok! :)

Mistrzostwa Juniorów KTS Kalisz w szachach błyskawicznych dofinansowane były ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2015 rok.

 

Maciej Sroczyński
Grudzień 11, 2015, 22:29

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy