PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Witamy w Nowym 2012 Roku


Witamy w Nowym 2012 Roku. Mamy nadzieję, że przysporzy on Państwu jeszcze więcej sukcesów, radości, zadowolenia. Życzymy dużo zdrowia, optymizmu i spełnienia swoich marzeń. Marzeniom czasem trzeba pomóc, dlatego nie należy zapominać o ustaleniu swojej listy celów do zrealizowania w Nowym Roku.

1 stycznia wita nas również nową listą rankingową FIDE. Numerem jeden na świecie Magnus Carlsen, który wyraźnie wybił się ponad resztę. Z rankingiem 2835 nie wiele brakuje mu do rekordu wszech czasów Garriego Kasparova 2849. Pozostaje tylko i aż wygrywać kolejne turnieje. W Polsce bez zmian prowadzi Radosław Wojtaszek 2705, co daje mu 34 miejsce na świecie.

Spore zmiany również dla zawodników naszego klubu. Związane jest to z rozgrywanymi ostatnio Mistrzostwami Kalisza Seniorów w szachach. Po raz pierwszy zgłosiliśmy ten turniej do oceny rankingowej FIDE. Myślę, że w roku 2012 będzie podobnie. Najwięcej zarobił Patryk Ziąbek + 29 punktów. Na sporym plusie również Filip Janiszewski oraz Maciej Adamczewski. Witamy również na liście Jacka Wegnera, który tym samym wskakuje na 5 miejsce w klubowej liście.

1. Sroczyński Maciej 2259 (-)
2. Adamczewski Jędrzej 1825 (+5)
3. Sobiech Krzysztof 1799 (-15)
4. Majas Piotr 1778 (-4)
5. Wegner Jacek 1731 (N)
6. Ziąbek Patryk 1697 (+29)
8. Janiszewski Filip 1648 (+18)
9. Adamczewski Maciej 1613 (+12)
10. Zakrocki Kacper 1537 (-36)
11. Sokołowska Anna 1512 (-)
12. Jarecka Monika 1437 (-22)

Maciej Sroczyński
Styczeń 1, 2012, 19:41

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy