PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wydarzenia dnia Olimpiada Szachowa Baku 2016. Polska – Rosja godz. 13.00. Oglądaj LIVE!


550rosja

6 runda Polki w bardzo dobrym stylu wygrywają 3-1 z Wietnamem. W 7 rundzie wielki pojedynek Polska – Rosja na pierwszej szachownicy. Wydarzenia dnia, oglądanie transmisji live obowiązkowe! (godzina 13:00 czasu polskiego). Klaudia Kulon 6/6! 100% jedyna zawodniczka na Olimpiadzie z kompletem punktów.

Ciężkie chwile przeżywają nasi zawodnicy na Olimpiadzie Szachowej w Baku. Po dniu przerwy osiągamy znów tylko remis, tym razem w meczu z Paragwajem. Presja wyniku w żadnym sporcie nie jest dobra. Choćby ostatnie Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro i spalony konkurs Pawła Fajdka.

Rozstawieni z siódemką Polacy w roli faworytów grać nie lubią. Niestety gubimy kolejne punkty meczowe, mimo ambitnej postawy i woli walki do samego końca. W kolejnych rundach trzeba spuścić „balon oczekiwań” nie patrzeć na rankingi, tabele, wyniki i po prostu grać swoje. Jeszcze przed nami 5 rund i możemy zawędrować wysoko. Pierwszy krok w marszu w górę tabeli musimy zrobić w meczu z Australią już w następnej rundzie.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 9, 2016, 10:20

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy