PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Kalisz


Kiedy:
Listopad 16, 2019 całodniowy
2019-11-16T00:00:00+01:00
2019-11-17T00:00:00+01:00
Gdzie:
Szkolne Mistrzostwa Kalisza w szachach

W sobotę 16 listopada rozegrane zostaną Szkolne Mistrzostwa Kalisza w kategorii Igrzysk Dzieci (VI klasa i młodsi), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (VII i VIII klasa SP) oraz Licealiada. Potwierdzenie uczestnictwa zawodników 16 listopada do godz. 9.30 na sali gry w SP 17 Kalisz.

Zawodnicy zgłaszani są przez dyrekcję szkół na adres maciej@szachmistrz.pl. Do klasyfikacji zespołowej brany jest wynik 3 chłopców i 1 dziewczyny (lub 2 chłopców i 2 dziewczynek z tej samej kategorii wiekowej, w takim przypadku jedna z dziewczynek musi grać w grupie chłopców). Każda szkoła może wystawić maksymalnie 8 zawodników i 4 dziewczyny (w każdej z grupa Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiadzie).

  • Zawody będą rozgrywane w formule indywidualnej, z późniejszą klasyfikacją drużynową,
  • 7 rund 2 x15 minut, system szwajcarski lub przy mniejsze ilości zawodników system każdy z każdym,
  • Zgłoszenia dokonuje szkoła na adres maciej@szachmistrz.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.11.2019r.,
  • Rodzice nie zgłaszają się indywidualnie, skład musi być wyłoniony i podany przez szkołę,

 

 


Dodaj komentarz

Nasi partnerzy