PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wygraliśmy turniej piłkarski podczas II ligi w Borowicach

Drużyna KTS-W SzachMistrz Kalisz wygrała towarzyski turniej piłkarski podczas odbywających się w Borowicach rozgrywek II ligi juniorów. Zagraliśmy w składzie Prezes Adam Wojcieszak, Piotr Majas, Jędrzej Adamczewski, Filip Janiszewski, Maciej Adamczewski oraz Maciej Sroczyński. Na nasz sukces mieli też duży wpływ koledzy z Gorlic i Kluczborka. Świetnie bronił Teofil Zima (Gorlice). Swój wkład mieli także Paweł Kaszczak, Krzysztof Żarnowski (obaj Gorlice) oraz Sebastian Klos (Kluczbork). Najlepszym strzelcem naszej drużyny był Piotr Majas zdobywca 6 goli.

Nasze wyniki
0:0 Miedzianka (połączone siły Legnicy oraz Wrocławia) (1:0 w karnych)
2:1 Konin/Poznań
8:3 Ostrów Wlkp/ Wolsztyn
3:2 Drużyna Dziady (Krosno, Brzozów, Żary, Kożuchów)

Z kolei, w turnieju tenisa stołowego drugie miejsce w kategorii od lat 15 zajął Piotr Majas.

Maciej Sroczyński
Lipiec 29, 2012, 11:58

2 odpowiedzi na “Wygraliśmy turniej piłkarski podczas II ligi w Borowicach”

 1. J.Adamczewska pisze:

  Gratulacje dla wszystkich!
  W sumie niezły występ. Główny cel spełniony- utrzumanie w II lidze. Oczywiście, że życzyliśmy Wam awansu do I ligi, ale i za to należą się Wam podziękowania.

  Jako drużyna zabłysnęliście na zielonej murawie, choć o szachistach myśli się zawsze jak o „złamusach”. A tu proszę – umieją grać w piłkę możną, Piotrek pokazał pazur w tenisie stołowym.

  Filip uzyskał drugi wynik , co do ilości zdobytych punktów w czasie turnieju- 10,5 / 11 pkt. Brawo!
  Aż żal, że mimo to musi dalej walczyć o awans do startu w Olimpiadzie Sportów Umysłowych.

  Trochę to niesprawiedliwe, ale ten przpis jest znany od dawna, więc trudno się mówi i gra się dalej.

  Dla Trenera też punkt za udany manewr taktyczny w partii z Wolsztynem.

  Co tu jeszcze, acha, te zdobyte szczyty! Tak trzymać!

  Wracajcie szczęśliwie!
  Uwaga na trąby powietrzne.:)

  • Maciej Sroczyński pisze:

   Dziękujemy. Myślę, że to stereotypowe myślenie odeszło już dawno do lamusa. Pomimo powszechnej tendencji do siedzącego i komputerowego trybu życia, byłem pozytywnie zaskoczony nad przygotowaniem fizycznym dzieci i młodzieży biorącym udział w turnieju piłkarskim. Szczególnie niesamowita młodzież z akademii Szachowej Gliwice. Niespełna 10 letnie dzieciaszki kontra 18 letnie byki. Wynik do przerwy 1-1… ;)

   Szachowo liczyłem na więcej, niestety nasi przyjechali na turniej z marszu. Od Żerkowa minął miesiąc i w ich grze było widać wiele razy bardzo wakacyjną formę. Filip rewelacja gratulacje, grał najrówniej! Jednakże, każdy z nich zagrał na tych mistrzostwach jedną lub więcej bardzo dobrych / rewelacyjnych partii. Niestety gorzej było z utrzymaniem formy.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy