Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wyjazd na Mistrzostwa Międzywojewódzkie

SAM_2465

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików 26-27 września 2015r.

  • Wyjazd grupowy w dniu 25 września, godzina 6.30, z parkingu hali widowiskowej ARENA w Kaliszu
  • Powrót 27 września w godzinach nocnych,
  • Startuje 14 zawodników KTS Kalisz,
  • Koszty wynajmu autokaru oraz pełne koszty zakwaterowania i wyżywienia zawodników pokrywa klub szachowy KTS Kalisz,

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów 28 września – 4 października 2015r.

  • Rodzice dowożą zawodników na te zawody,
  • Staruje 7 zawodników z KTS Kalisz
  • Klub szachowy KTS Kalisz pokrywa wpisowe do zawodów, a zawodnicy mają częściowe dofinansowanie do zakwaterowania i wyżywienia.

Dofinansowanie do turniejów pochodzą ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2015r.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 21, 2015, 16:15

Dodaj komentarz


× 8 = pięćdziesiąt sześć

Nasi partnerzy