PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wyłoniono mistrzów Kalisza do lat 7 w szachach!

DSC03050

37 chłopców oraz 15 dziewczynek wzięło udział w Mistrzostwach Kalisza do lat 7 w szachach. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, sale były wypełnione po brzegi. Dla wielu młodych adeptów królewskiej gry był to pierwszy turniej w życiu. Przeżywały dzieci, przeżywali rodzice, w końcu walka toczyła się o okazałe puchary. W końcowych rozrachunku wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, dzieci wyjechały z klubu z medalami i dyplomami, każdy uczestnik otrzymał również dwie nagrody rzeczowe. Organizatorem zawodów była Szkoła szachowa SzachMistrz. Zawody sędziowali: Malwina Sroczyńska, Katarzyna Jakubowska (sędziowie rundowi) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny). Zawody zorganizowano w klubie szachowym KTS Kalisz i Szkole szachowej SzachMistrz w Kaliszu.

Mistrzami Kalisza zostali: Kornelia Konopska oraz Marcin Pyrek. Srebrne medale dla Kornelii Bryji i Pawła Krawczyka, brąz wywalczyli Maks Grubski i Danusia Zellmann. Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli Magdalena Bąk oraz Miłosz Jędraszek.

Wyniki końcowe zawodów oraz zdjęcia …

DSC03176

1. Kornelia Konopska (Szkoła szachowa SzachMistrz / SP 9 Kalisz)

2. Kornelia Bryja (Szkoła szachowa SzachMistrz / SP 10 Kalisz)

3. Danuta Zellman (Szkoła szachowa SzachMistrz)

4. Antonina Bryja (Szkoła szachowa SzachMistrz/ SP 10 Kalisz)

5. Antonina Skorupa (Szkoła szachowa SzachMistrz/ Niepubliczne Przedszkole Pluszaki w Kaliszu)

6. Anna Kacprzyk (Szkoła szachowa SzachMistrz)

7. Hanna Czarnecka (Niepubliczne Przedszkole im. M. Konopnickiej w Kaliszu)

8. Paulina Nowak (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)

DSC03188

1. Marcin Pyrek (Szkoła szachowa SzachMistrz / SP 10 Kalisz)

2. Paweł Krawczyk (Szkoła szachowa SzachMistrz)

3. Maks Grubski (Szkoła szachowa SzachMistrz / SP 17 Kalisz)

4. Maksymilian Prus (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)

5. Konrad Kałużny (Szkoła szachowa SzachMistrz)

6. Alan Wróblewski (Szkoła szachowa SzachMistrz / Niepubliczne Przedszkole Kid’s Academy)

7. Mateusz Pełka (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)

7. Franciszek Ludwiczak (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Kaliszu)

DSC03060 DSC03073 DSC03074 DSC03086 DSC03093 DSC03100 DSC03118 DSC03139 DSC03142 DSC03155 DSC03158

 

Maciej Sroczyński
Czerwiec 12, 2016, 16:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy