PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wyniki szachowego konkursu fotograficznego

„Szachy pod Wawelem” – nadesłane przez Malwinę Olenderek okazało się najlepiej ocenianą fotografią w konkursie „Z szachami w tle”. Rywalizowały 42 prace, każda z nich oceniana była przez jury konkursu. Najwięcej fotografii przesłano w ostatnim tygodniu konkursu. Wśród nich było zdjęcie, które zajęło drugie miejsce – „Żywe szachy”  Kamila Pydy. Trzecie miejsce dla Krzysztofa Jopka z „Rembrandtowska wariacja światła na turniejowej sali”. Czwarte miejsce, zdjęcie „Morsowe szachy” – Kingi Dudzińskiej. W trakcie konkursu uważałem że to właśnie to zdjęcie będzie faworytem do wygrania konkursu.

Kaliszanie też nadesłali swoje prace. Wiele z nich zostało docenione i zajęły nagradzane miejsca. Na  9-13 pozycji w rankingu uplasowali się: Karina Zachara „Szachista też kibic”, Magdalena Kołodziejska-Skurniak „Przyszła szachistka”, Bartek Żyżniewski z moim chrześniakiem Igorkiem „Dwa latka mam i w szachy gram” oraz moja praca „Szachowe wieże są wszędzie”.

Uważam, że konkurs był świetną inicjatywą Krystiana Ofierzyńskiego (strona organizatorów www.szach.tv). Mam nadzieję, że szachy i fotografia będą miały jeszcze wiele okazji, aby się wspólnie zaprezentować.

Maciej Sroczyński
Maj 13, 2013, 10:43

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy