PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wyniki turnieju szachowego im. Krzysztofa Statnika w Nowych Skalmierzycach

IV Turniej Szachowy im. Krzysztofa Statnika w Nowych Skalmierzycach zgromadził 68 młodych szachistów. Graliśmy z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka. Zawody odbyły się w w trzech grupach CD7, CD10, CD13-16. Organizatorami i sponsorami zawodów byli: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Miejsko-Gminny Uczniowski Klub Sportowy „POGOŃ” w Nowych Skalmierzycach, Tygodnik „Nasz Rynek” przy współudziale Starosty Ostrowskiego Szkoły Szachowej „SzachMistrz” Kalisz. Kierownikiem zawodów był Marcin Orzechowski. Obsadę sędziowska: Sebastian Zakrocki i Zdzisław Wolender (sędziowie rundowi) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny).

7 rund wyłoniło najlepszych zawodników w poszczególnych grupach:
C7
1. Michał Jędraszek (KTS Kalisz)
2. Wiktor Goździewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz)
3. Gabriel Baszczyński (KTS Kalisz)
D7
1. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)
2. Weronika Dudzińska (OTSz Ostrów Wlkp.)
3. Zuzanna Solarek (KTS Kalisz)
C10
1. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)
2. Tymon Ochędzan (KTS Kalisz)
3. Fili Rosiński (KTS Kalisz)
D10
1. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)
2. Amelia Hofman (KTS Kalisz)
3. Patrycja Kowalewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
C13
1. Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Dorian Grala (KTS Kalisz)
3. Paweł Piekielny (KTS Kalisz)
D13
1. Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
2. Aleksandra Kubasik (KTS Kalisz)
3. Adrianna Jędras (OTSz Ostrów Wlkp.)
C16
1. Jakub Bakalarczyk (UKS Piątka Wieluń)
2. Tymoteusz Wroczyński (KTS Kalisz)
D16
1. Katarzyna Domagała (OTSz Ostrów Wlkp.)

Maciej Sroczyński
Maj 31, 2014, 16:03

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy