PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wystartował 51. Festiwal Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój


Rubinstein-2015

Szachiści KTS Kalisz biorą udział w obozie szachowym w Polanicy Zdroju. Rozegrano już turniej szachów 15 minutowych, których zwycięzcą został …

Patryk Orzłowski (KSz Miedź Legnica) przed Wiktorią Wąsalą (KSz Jelonka Jelenia Góra). Najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowano: Paweł Jędraszek (6 miejsce), Weronika Wawrzyniak (8 miejsce), Krzysztof Jarczewski (12 miejsce), Karol Wawrzyniak (14 miejsce), Filip Rosiński (21 miejsce).

Wystartował już wszystkie grupy 51 Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina. Nasi zawodnicy grają w grupie „E” oraz „F”. Równolegle swoje boje toczą szachiści z grupy arcymistrzowskiej.

Zakwaterowanie i wyżywienie szachistów KTS Kalisz podczas obozu w Polanicy Zdroju jest dofinansowane ze środków budżetowych miasta Kalisza na rok 2015.

Grupa E

Grupa F

Maciej Sroczyński
Sierpień 24, 2015, 11:53

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy