PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wystartowała platforma szachowa ChessGrow!


Wystartowała platforma szachowa ChessGrow, służąca treningowi szachowi oraz posiadająca wiele możliwości kontroli oraz statystyk dla rodziców i trenerów. Więcej o platformie w dalszej części newsa…

ChessGrow to owoc pracy programistów, grafików, trenerów szachowych, zawodników oraz wielu wielu innych osób. Głównymi inżynierami projektu byli: Marlena Chlost oraz Tomek Warakomski (Akademia Szachowa Gliwice).

Na powyższym nagraniu widzimy przykładowy filmik z serwisu, w którym arcymistrzyni Karina Szczepkowska-Horowska na podstawie partii Winter-Alechin opowiedziała o wykorzystaniu otwartych i półotwartych linii w partii szachowej. Miałem również swoją cegiełkę w projekcie, nagrywając serię filmików o typowych błędach juniorskich oraz o zugzwangu. Platforma polecana przez arcymistrza Radosława Wojtaszka – lidera polskich szachów!Maciej Sroczyński
Czerwiec 22, 2016, 12:18

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy