PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wystartowała szachowa Ekstraliga 2013

Historia Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach sięga okresu przedwojennego. W 1929 roku w rywalizacji miast najlepsza okazał się Warszawa.  Ostatnia dekada to również pasmo sukcesów szachistów z Warszawy. Warto podkreślić, że w ostatnich 13 edycjach, aż 11 razy szachiści ze stolicy stawali na najwyższym stopniu podium.  Drużyna Polonii z sukcesami rywalizowała też na arenie Klubowego Pucharu Europy. Od wielu lat wysokie aspiracje miała również drużyna Hetman WASKO Szopienice Katowice.

Środowisko szachowe zaszokowała informacja, że z powodów finansowych Polonia Warszawa nie wystąpi w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach 2013  i tym samym nie będzie bronić tytułu. Katowice tym samym stały się główny faworytem mistrzostw. Wzorem ubiegłorocznej Ekstraligi 10 drużyn zagra 9 pojedynków (każdy z każdym) na trzech zjazdach – we Wrocławiu (maj), Gorzowie Wielkopolskim (sierpień/wrzesień) oraz w Katowicach (wrzesień). Sponsorem tytularnym rozgrywek jest firma Sygnity.

Bardzo obiecująco przedstawia się młoda drużyna KSz Stilon Gorzów Wielkopolski. Zagra w niej aż trzech kolegów z niemieckiego klubu Gluck auf Rudersdorf (Wojciech Moranda, Kamil Dragun i Marcel Kanarek). Liderem drużyny jest Ukrainiec – Yuriy Kryworuchko. Drużyna z Gorzowa może sprawić sporo niespodzianek, a z pewnością powalczy o medal.

Wielkopolanie mają również swoich przedstawicieli – AZS Politechnika Poznańska Poznań z Jackiem Tomczakiem będzie miała jednak ciężkie zadanie i raczej walczyć będzie o utrzymanie w rozgrywkach,

Maciej Sroczyński
Maj 26, 2013, 11:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy