PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wystartowały Mistrzostwa Międzywojewódzkie w szachach – Żerków 2012

138 zawodników z województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego rozpoczęło dziś zmagania w Mistrzostwach Międzywojewódzkich w szachach. Zawody odbywają się w Żerkowie i potrwają przez najbliższy tydzień. Zmagania toczą się w 10 grupach, 4 najlepszych zawodników z każdej z grup awansuję do Finałów Mistrzostw Polski (w grupach do lat 9 jest 5 awansów).

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Szachowy. Z kolei mojej osobie powierzono funkcje sędziego głównego zawodów. W tym roku startuje rekordowa 19 osobowa grupa zawodników z naszego klubu. Zapowiedź turnieju wraz ze zdjęciami naszych zawodników można znaleźć na stronie Miasta Kalisza. Wyniki będzie można śledzić na bieżąco wchodząc na poniższe linki:

  • C9 (Oskar Dixa, Szymon Skurniak, Dorian Grala, Filip Rosiński, Krzysztof Markiewicz, Jakub Zachara)
  • C11 (Wiktor Dixa)
  • C13 (Filip Janiszewski, Michał Marciniak)
  • C15 (Tomasz Bażant, Kacper Zakrocki)
  • C17 (Jędrzej Adamczewski, Piotr Majas, Patryk Ziąbek)
  • D9 (Aleksandra Kubasik, Aleksandra Bartosik, Weronika Wawrzyniak)
  • D11 (Joanna Dixa)
  • D13
  • D15 (Anna Sokołowska)
  • D17

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 16, 2012, 09:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy