PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wystartowały Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach


Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w szachach do lat 10. Do Poronina zjechało ponad 100 najzdolniejszych młodych polskich szachistów. Przeszli oni szereg etapów eliminacji, aby zakwalifikować się do finału. W tym gronie jest też nasz reprezentant 9 letni Oskar Dixa (KTS-W Kalisz).
W grupie chłopców gra 57 zawodników, a najwyżej rozstawionym jest Radosław Psyk (1755 ELO, KSz Piątka Skierniewice). Dziewczynek jest 58, faworytka to Honorata Kucharska (1628 ELO, UKS przy SP 8 Chrzanów).

 • Strona MP 10 – Poronin 2012
 • Grupa Chłopców (gra Oskar Dixa)
 • Grupa Dziewczynek

  W pierwszej rundzie Oskar spotkał się z kolegą z Wielkopolski – Jackiem Miętkiewiczem z Konina, po ciekawej i burzliwej partii został zamatowany. Kolejnym rywalem będzie Maciej Strzelecki (KSz Piątka Skierniewice). Życzymy powodzenia!

 • Maciej Sroczyński
  Marzec 3, 2012, 20:19

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy