PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Wywiad z Januszem Korwinem-Mikke

Tagi:

Janusz Korwin-Mikke udzielił ostatnio ciekawego wywiadu dla portalu szachowego Szach.TV . Rozmowę przeprowadził Paweł Dudziński z Ostrowa Wielkopolskiego.

Janusz Korwin-Mikke opowiada o swoich dwóch pasjach: brydżu oraz szachach. Widać, że nawet teraz mocno jest zaangażowany w życie szachowe i śledzi aktualne wyniki na bieżąco. Tym bardziej dziwne jest kontrowersyjne stwierdzenie Korwina-Mikkego, do którego też nawiązał autor wywiadu:

Janusz Korwin Mikke podważa sens organizowania igrzysk dla niepełnosprawnych sportowców. – Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego – równie dobrze można by organizować … zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa. (…) Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych – a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych – i również inwalidów – pisze Korwin-Mikke ( przeczytaj więcej o tej kontrowersyjnej wypowiedzi)

Z całym szacunkiem dla Pana Janusza, ale takimi hasłami sympatii sobie nie przysporzył. Idąc tokiem rozumowania Korwina-Mikkego, to pokazywanie tylko najwyższej klasy imprez sportowych ma sens, bo cała reszta to brzydota. W takim razie moje szachowe partie i większości sympatyków szachów to istne kalectwo, bo zarówno mojej osobie, jak i innym „podstawki” się zdarzają. Nie ma w tym więc niczego „naj”, a do perfekcji jest bardzo daleko. Dla niektórych oglądanie paraolimpiady to brzydota, dla innych uczestnictwo w nich to sens i cel życia.

Mimo takiej karłowatości, sama przyjemność patrzeć na umiejętności tego człowieka.

Wypowiedź o ludziach niepełnosprawnych przypomina mi trochę zachowanie Jana Tomaszewskiego podczas EURO 2012. Dlatego do wypowiedzi  Janusza Korwin- Mikkego należy podchodzić z dystansem. Niektórzy ludzie zrobią wszystko, aby zaistnieć w mediach.

Maciej Sroczyński
Grudzień 6, 2012, 22:42

5 odpowiedzi na “Wywiad z Januszem Korwinem-Mikke”

 1. dz1d3k napisał(a):

  ludzie, tu nie chodzi o to czy ktoś może sobie z wóżkiem pojeździć po torze czy nie. Chodzi o jedną, fundamentalną rrzecz. Zysk, jak ktoś chce to oglądać, a firmy chcą się reklamować w trakcie paraolimpiady (i być kojarzonym z kalectwem) to proszę bardzo, droga wolna. Ja sam bym z chęcią temu przyklasnął. Problem w tym że tak nie jest, nikt tego nie ogląda, a Państwo wydaje na to pieniądze, dlatego jest to chore

 2. dz1d3k napisał(a):

  ludzie, tu nie chodzi o to czy ktoś może sobie z wóżkiem pojeździć po torze czy nie. Chodzi o jedną, fundamentalną rrzecz. Zysk, jak ktoś chce to oglądać, a firmy chcą się reklamować w trakcie paraolimpiady (i być kojarzonym z kalectwem) to proszę bardzo, droga wolna. Ja sam bym z chęcią temu przyklasnął. Problem w tym że tak nie jest, nikt tego nie ogląda, a Państwo wydaje na to pieniądze, dlatego jest to chore

 3. Jarek napisał(a):

  Ok, tylko że nikt nie pokazał paraolimpiady, więc o co chodzi.
  Tutaj jest opinia inwalidki na ten temat.
  http://polskatonaszdom.salon24.pl/572892,wyznania-inwalidki-korwinistki

 4. Antylewak napisał(a):

  Widzę, że ktoś nawet nie zrozumiał wypowiedzi JKM, lub celowo wyrwał ją z kontekstu, smutno patrzeć że nawet portal o szachach jest naszpikowany agresją wobec prawicy. No trudno, przynajmniej nie było ‚świętej inkwizycji przeciw faszyzmowi’.

 5. Tomek napisał(a):

  Faktycznie autor artykułu mimo, że pewnie ma pojęcie o szachach cierpi na grzech politycznej poprawności.
  Korwin słowo „debil” traktuje w sensie medycznym (polecam zajrzeć do słownika) a nie pejoratywnej oceny inwalidy.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy