PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

XVI Ogólnopolski Turniej Szachowy Calisia – wyniki i zdjęcia

Tagi:


Ogólnopolski Turniej Szachowy CALISIA po raz szesnasty! Pamiętam jeszcze jak sam będąc juniorem grałem w tych zawodach ;)

W tegorocznej Calisii wystartowało 47 zawodników (21 w grupie A oraz 26 w grupie B). W większości na starcie pojawili się zawodnicy KTS Kalisz, ale mieliśmy też gości z Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Milicza oraz Nowych Skalmierzyc. Dla kaliskich zawodników był to bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski Juniorów, które już za tydzień odbędą się w Żerkowie.  Dłuższe tempo gry na zawodach pozwalało uzyskać normy na wyższe kategorie szachowe, udało się to 8 zawodnikom z grupy B.

W tym roku mieliśmy wybitnie nieszachową pogodę. Potworny upał dochodzący nawet do +30’C, mocno utrudniał grę. W dwudniowych zawodach najlepsi okazali się:

Grupa 1600 oraz ELO

1. Aleksander Kuś (KSz LECH-WSUS Poznań)
2. Oskar Dixa (KTS Kalisz)
3. Szymon Skurniak (KTS Kalisz)

1. Aleksandra Kubasika (KTS Kalisz)
2. Weronika Wawrzyniak (KTS Kalisz)

Grupa 1000-1400

1. Tymoteusz Wroczyński (KTS Kalisz)
2. Mikołaj Koło (KTS Kalisz)
3. Bartosz Sukiennik (KTS Kalisz)

1. Aleksandra Tarczyńska (KTS Kalisz)
2. Ewa Barwińska (KTS Kalisz)
3. Zuzanna Jędrzejewska (KTS Kalisz)

Zawody finansowane były z budżetu miasta Kalisza na 2014 rok i weszły w skład obchodów Dni Miasta Kalisza 2014. Zawody miały rangę Mistrzostw Kalisza w szachach klasycznych. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowe. Zawody sędziowali: Malwina Olenderek (sędzia rundowy) oraz Maciej Sroczyński (sędzia główny). Za pomoc w organizacji zawodów dziękuję paniom z zarządu KTS Kalisz: Magdalenie Kołodziejskiej-Skurniak, Marlenie Wawrzyniak oraz Agnieszce Dixa.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 8, 2014, 20:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy